Vitamíny pro zdravé zuby, stejně jako periodontals

Vitamíny pro zdravé zuby, stejně jako periodontalsŽiviny jsou důležité, aby udržet naše zuby a dásně zdravé. Nicméně, den-to-denní hygienu i zubní check-UP na Základech zdravé zuby a také periodontals, nicméně ve stravě potřebuje, nezapomeňte o vitamíny a minerály. Jen pár z nich vytvářet naše vlastní tělo, druhý by měl dát tělu zdravou a vyváženou stravu, stejně jako doplňky. Dieta bohatá na živiny nezbytné pro zuby a také dásně byly zdravé a vyvážené. V případě jejich nedostatku se zvyšuje nebezpečí otoku a dásní onemocnění, vředy v ústech, stejně jako ztráta. Jaké aktivní složky by neměly zůstat v naší stravy?

Slova jsou vápník, vitamín D, fosfor a také vitamín C. Není, musí být jejich zdrojů, na naše talíře, když jsme se dostat na zdravé a vyvážené zuby, stejně jako periodontals. To je mimořádně důležité v dospělé, ale především děti, jejichž těla jsou rychle rozvíjí. Jako příklad, kostní struktury jsou vyvinuty kolem 18. rok života, takže i více vitamínů jsme vám jistě poskytne v tuto dobu, spolu s zdravé, se lišila strava, silnější zuby. Dezerty a rychlé občerstvení, takže zájem o velké a také malé, nicméně, jsou zbaveni živin. Z tohoto důvodu je větší výskyt zubních problémů, a to i u dětí, tvrdí léky. Dorothy Stankowska, autor „Být chytrý zubní lékař“.

a minerály-pro zdravé zuby a periodontals

  1. VitamínyVápník hraje zásadní funkci při tvorbě struktur mysli, a proto také zuby. On dělá rozhodnutí, které jsou zdravé a vyvážené, stejně jako pevné. Vápník rovněž zastaví, osteoporóza, což může vést ke zlomeninám, stejně jako oslabení kostní tkáně kolem zubů. Vápník v malém množství proudí v naší krvi, stejně jako její úroveň je pečlivě řízen v těle. Nebudeme-li získat ho ve správném množství s dietou, tělo bude, aby se na tyto stinné stránky stažením, jako pijavice z kostí,– specialista. Nejlepší zdroje vápníku jsou mléčné výrobky, zejména sýry, jogurty, hnědá rýže, fazole, životní prostředí-přátelský listové zeleniny jako je Kapusta nebo brokolice, losos, sardinky, stejně jako pomeranče.
  2. Fosfor potřeba v dietní plán, aby výsledek vápníku byl plný. To je zvláště důležité, pokud jsou tyto děti, které se vyvíjejí. Nejlepší zdroje fosforu zůstává v obilí, pšenice bakterie, sojové boby, mandle a jiné ořechy, drůbež, ryby, vejce, rajčata, okurky, hrozny a citrusové plody.
  3. Vitamín D je velmi důležité, protože to se přizpůsobí stabilizovat krevní hladiny vápníku a také fosfor, a to je lépe vstřebává a také vstřebává do těla, což ovlivňuje jejich silné zuby. Vitamin D má také pozitivní dopad na žvýkačku buněk. Ze studií vyplývá, že lidé, jejichž strava je bohatá na vitamin D, jsou méně náchylné k periodontální zánět, stejně jako paradontozę. Nejlepší zdroje vitamínu D je sluneční záření, ale vitamin D může být objevena také v mléko, sýry, vejce, obiloviny, tučné ryby jako sardinky, treska nebo tuňák.
  4. Vitamin C je nezbytný pro dobré gumy. Pomáhá v rozvoji a také regeneraci pojivové tkáně, která udržuje tělo při infekci dásní. U osob, které mají nedostatek vitaminu C, může dojít k zesílení náchylnost k zánětu dásní. – Poruch v pojivové buňky může také vést k výraznému dásní onemocnění, jako kurděje, které, zejména, nedostatečné postupy pro výrobu kolagenu na řádku a počet znaků, a to zejména, oteklé, zbytnělé guma tkáně, problémy s hojení zranění, flexibilita, nestabilita a ztráta zubů, varuje zubaře. V pořadí, bioflavonoidy, které komplexy se vyskytují s vitamínem C pomáhá snížit ukládání plaku, což zvyšuje riziko dásní stavu, stejně jako zubní kaz. Vitamin C je rovněž účinný anti-oxidant, který aktivuje náš imunitní systém, stejně jako zvyšuje zotavení z ran, včetně v ústech. Nejlepší zdroje vitaminu C vyšplhal boky, rakytník řešetlákový, černý rybíz, červený pepř, petržel, křen, Růžičková kapusta, květák.

Ostatní vitamíny

Vitamíny a minerály-pro zdravé zubyVitamin a, i když spojené s velkou vizi, stejně jako pevný odpor, to také pomáhá při zachování velkého problému sliznice vrstvy, parodontu, spolu s výrobou dostatečné množství slin. Problémy při tvorby zubů a erupce zubů. Navíc je to praktické v udržování zdravé periodontální buňky, skládající se z dásně, jak to urychluje zotavení ze zranění. Nejlepší zdroje vitaminu A, se skládají z ryb, žloutky, sýr, hovězí droby, jako jsou játra, zelenina, ovoce, žlutá a oranžová jako mango, mrkev, nádherné brambory a zelené listové zeleniny, jako je zelí, špenát, bohaté na beta-karoten, který je přírodní druh vitaminu a. B vitamíny jsou stejně užitečné pro wellness úst. Jejich nedostatek jistě projeví se prostřednictvím: otok jazyka (jazyk, sušené, fialová barva), sušené rty, split rozích úst (B2), zánětlivé změny slinných žláz, zvýšené citlivosti sliznice vrstvy (B1), překrvení sliznice vrstvy, hořící zkušenosti, edém, stejně jako hypertrofie nitkovitých papil na jazyku povrchu (B3).

A také vzhledem k přítomnosti vitamínu B6 v ústech zvyšuje řadu „vynikající“ mikroorganismy, jakož i snížení těch, které jsou zodpovědné za růst dutin. Nejlepší zdroje vitamínů B je kuřecí, maso, houby, luštěniny, jako například fazole, hrách, stejně jako eco-friendly zeleniny. Koenzym Q10 funguje jako katalyzátor v procesu tvorby energie. – Poskytování energie 95% buněk v našem těle, což přispívá zejména správné hojení ran. Hraje zásadní povinnosti ve vyhýbání se daňovým povinnostem a také léčba onemocnění dásní snižuje tendenci k růstu zánětlivé postupy periodontals, snížení bolesti a bolesti, podporuje regeneraci dásní buněk, snižuje krvácení periodontals, popisuje Dr. Stankowska. Nejlepší zdroje koenzymu Q10 je vepřové maso, hovězí maso, játra slepičí játra, tuk, petržel.